Unit Stomatologiczny Heka Dental Unit UNIC

Unic zaprojektowany został przez Davida Lewisa, designera słynącego z otwartego podjeścia do każdego indywidualnego zadania nieograniczonego żadną filozofią projektowania. Między innymi to właśnie podejście uczyniło Davida Lewisa jednym z najbardziej rozpoznawalnych designerów. David Lewis oprócz Heka-Dental projektuje dla takich firm jak Bang & Olufsen, Vestfrost oraz Scholtes.

Od wizji do gotowego produktu

Zaczęło się od samej wizji, czystego konceptu, który został przełożony na tysiące rysunków. Kolejnym etapem były testy licznych prototypów, by w końcu otrzymać projekt, który spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Jak zawsze w przypadku dobrego designu, głównym celem było połączenie estetyki z funkcjonalnością. Ważne dla nas przy produkcji UNIC’a było dostarczenie produktu końcowego, który stworzy idealne warunki do tego, by każda wizyta u stomatologa była przyjemnością.

Detale są najważniejsze

To właśnie drobne detale decydują o jakości produktu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz produkt cieszył wszystkich klientów przez długie lata. Jako przykład podajmy tylne drzwiczki od unitu zrobione z nierdzewnej stali. W wykończeniowym procesie wszystkie componenty polerowane są w odpowiednich kierunkach po to, by po złożeniu skierowane były w jedną stronę. Jest to może droższe, być może trudniejsze w produkcji, ale naszym zdaniem zupełnie niezbędne przy naszej jakości produktu. Niektórzy mogą uważać to za stratę czasu, inni zaś są usatysfakcjonowani, że dokładamy takich starań, aby osiągnąć perfekcję.

Minimalistyczny na zewnątrz, funkcjonalny wewnątrz

W UNIC’u specjalnie ukryliśmy wszystko to, co nie musi być widoczne. Stół narzędziowy ma minimalistyczny design bez zbędnych techno-gadżetów. Cały unit sprawia więc raczej wrażenie bycia częścią umeblowania niż sprzętu medycznego.

Zaawansowana technologia kreuje prostotę obsługi

Rączka stołu narzędziowego jest w pełni zintegrowana z wyświetlaczem i panelem kontrolnym unitu. Wystarczy lekkie dotknięcie panelu dotykowego przy spluwaczce by zatrzymać ssanie. Fotel automatycznie dostosowuje swoją pozycję, szklanka napełnia się wodą, a wszystko dzieje się poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Jeśli zaś naciśniemy panel spluwaczki ponownie, fotel automatycznie powraca do poprzedniej pozycji.

Wybrane cechy UNIC’a

  • UNIC dostarczany jest elastycznym ramieniem teleskopowym, które można dostosować do optymalnej pozycji w pracy;
  • UNIC moż być dostarczony z pojedyńczą lub podwójną tacą, a także monitorem RTG;
  • Opatentowany sterownik nożny, który można aktywować z każdej strony. Uwalnia lekarza od stałej pozycji przy pacjencie;
  • Podstawa instrumntów na stole narzędziowym zdejmuje się łatwo do czyszczenia;
  • UNIC jest dostępny z unikalnym systemem czyszczącym węże ssaków. System ten uruchamia się poprzez naciśnięcie panelu dotykowego. Węże mogą być dezynfekowane pomiędzy lub nawet podczas zabiegów;
  • Łączony przegubowo zagłówek daje uczucie wyjątkowego komfortu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci;
  • Tapicerka fotela jest łatwa w zdejmowaniu oraz czyszczeniu;
Theme: Overlay by Kaira Wszelkie prawa zastrzeżone
Feliksa Przypkowskiego 45/U1, Jędrzejów